Światło UV 222nm

Światło UV 222nm

Technologia wykorzystująca światło UV o długości fali 222nm stanowi rewolucyjne rozwiązanie w kontekście zapobiegania zakażeniom krzyżowym w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych oraz wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko przenoszenia się infekcji. Technologia ta uznawana jest za najbezpieczniejszy, a przy tym najbardziej wydajny i efektywny sposób zapobiegania transmisji patogenów.

Promieniowanie UV o długości fal 222nm, w odróżnieniu od promieniowania o długości fal 254nm, można bezpiecznie stosować w sposób ciągły i bezpośrednio w obecności ludzi, ponieważ promieniowanie to nie przenika przez warstwę martwego naskórka oraz przez warstwę łzową oka.

Skuteczność
i bezpieczeństwo

Lampy wykorzystujące promieniowanie UV 222nm likwidują niepożądane organizmy chorobotwórcze, uszkadzając DNA wirusów, bakterii i innych patogenów, co pozwala skutecznie zdezynfekować powietrze i powierzchnię w pomieszczeniu, umożliwiając utrzymanie odpowiedniej czystości mikrobiologicznej.

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, światło UV 222nm, stanowi przełom w obszarze dezynfekcji. Łącząc ze sobą efektywność oraz bezpieczeństwo, sprzyja tworzeniu zdrowszej przestrzeni, znacznie redukując ryzyko zakażeń krzyżowych.

Dlaczego światło UV 222nm?

Dlatego, że promieniowanie UV o długości fal  222nm, w odróżnieniu od promieniowania UV o długości fal 254 nm, można bezpiecznie stosować w sposób ciągły i bezpośrednio w obecności ludzi, dzięki czemu skutecznie przerywana jest  transmisja mikroorganizmów przenoszonych drogą powietrzną oraz „osiadłych” na powierzchniach. Technologia ta zapewnia Ciągłą Aktywną Dezynfekcję (CAD).  Bezpieczeństwo osób przebywających w zasięgu promieniowania UV o długości fal 222 nm jest możliwe dzięki temu, że promieniowanie to nie przenika ani przez warstwę martwego naskórka, ani przez warstwę łzową oka.

Lampa biobójcza MySoter Plus UV 222nm (IP66)

Skuteczność CAD

Powszechnie stosowane standardy i procedury związane z dezynfekcją codzienną rutynową, dezynfekcją cykliczną, dezynfekcją w sytuacjach kryzysowych czy dezynfekcją powietrza, działają w systemie „tu i teraz”. Po zakończeniu dezynfekcji szybko dochodzi do ponownego skażania powietrza i powierzchni, związanego z przemieszczaniem się personelu, pacjentów, sprzętów i powietrza! Taki system powoduje, że stosowana metoda daje poprawę sytuacji epidemicznej tylko chwilowo i w niewielkim stopniu. Rozwiązaniem powyższych problemów epidemiologicznych są technologie Ciagłej Aktywnej Dezynfekcji, takie jak np. lampy UV 222nm.